Světoznámí architekti, design, tapety, fototapety, očima designéra

Světoznámí architekti

Světoznámí architekti

Luigi Colani, světově uznávaný a oceňovaný designér, je jedním z průkopníků bioniky, myšlenky systematického učení se z přírody. Jeho první kolekce pro marburg v roce 2007 byla věnována vodě, ze které pochází celý život. Aktuálně máme kolekce Vision, Evolution a Legend. Kolekce Legend byla oceněna Red Dot Award za design. Luigi Colani zemřel 16. září 2019.
Zaha Hadid byla jednou z nejznámějších a nejrespektovanějších osobností v mezinárodní scéně architektury a designu. Její design jazyk byl vizionář, její velkolepá architektura inovativní. V roce 2004 byla oceněna cenou Pritzker Prize, nejvyšší cenou pro architekty na světě. Vše, co Zaha Hadid vytvořila, se řídí stejnými vysokými standardy: je to nové, nikdy to tam nebylo, je to skvěle promyšlené a funguje to. S nástěnným designem pro výrobce tapet Marburg odstrčila tradiční pozorovací návyky. Zaha Hadid zemřela 31. března 2016 po infarktu v důsledku bronchitidy.
Ulf Moritz je kvalifikovaný textilní designér a od roku 1999 velmi úspěšně pracuje pro Marburger Tapetenfabrik. Kromě své tvůrčí práce jako tapetář a textilní designér se věnuje také koordinovaným sbírkám, korporátní identitě, koncepci výstavních stánků a architektonickým projektům. Návrhy Ulfa Moritze jsou ve sbírkách muzea Stedelijk, Amsterdam, muzea Cooper-Hewitt, New Yorku a muzea textilu, Tilburg. Ulf Moritz je od roku 1971 děkanem katedry "Člověk a identita" holandské Design Academy v Eindhovenu.
Dieter Langer je kreativní ředitel společnosti Marburger Tapetenfabrik. Je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších tapetářů své doby, který dokonale ovládá High School of Coloring. Design tapet tvoří asi tři desetiletí, od roku 2005 má na starosti kreativní oddělení Marburger Tapetenfabrik.
Harald Glööckler, nejvýkonnější módní návrhář v Německu a nesmírně úspěšný všestranný designér, má krédo: „Každá žena je princezna!“ - skvělý návrh, který samozřejmě inspiroval i extravagantního návrháře v designu nové kolekce pro výrobce tapet Marburg.
Karim Rashid je popový umělec mezi mezinárodně úspěšnými designéry, za své návrhy získal více než 300 mezinárodních ocenění. Mnoho z jeho navržených položek je nyní nalezeno ve velkých muzeích po celém světě. Jeho první kolekci tapet navrhl newyorský designér s egyptsko-anglickými kořeny pro Marburger Tapetenfabrik v roce 2004.

Světoznámí architekti

Luigi Colani, Zaha Hadid, Ulf Moritz, Dieter Langer
Harald Glööckler, Karim RashidTapety a fototapety

/imgprd/prodejna-tapety-a-fototapety-small.jpg

V současné době je při vytváření interiéru moderním trendem použití dekoratívních tapet. Pro zvýraznění stěn v místnosti se zvolí vhodná tapeta se vzorem a barvou, která dodá interiéru zajímavější vzhled a náladu. Tapety na zeď - velmi široký výběr z katalogů tapet všech aktuálních designů, od trendových přes klasické až po moderní dekory. Zobrazit více...

Očima designéra

/imgprd/ocima-designera-small.jpg

Profesionální a odborný pohled na Váš nový interiér. Po setkání s našimi designéry, a to ať už u vás doma, v kanceláři nebo v našem showroomu, se budete cítit plni nové chuti zútulnit si svůj interiér. Sladění barev a stylů nejen nábytku s podlahou, ale i se záclonami, závěsy, tapetami a dalšími bytovými doplňky je pro nás hlavním cílem. Zobrazit více...